Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu İndirdiğinizde Telefonunuza Zarar Verecek Uygulamalar.
PÜF NOKTALARIİNCELEMELER

İNDİRDİĞİNİZDE TELEFONUNUZA ZARAR VERECEK UYGULAMALAR

İndirdiğinizde Telefonunuza Zarar Verecek Uygulamalar.

Akıllı telefonlarımız hepimiz için oldukça değerlidir. Fiyat olarak oldukça pahalı oldukları için tekrar tekrar yenisini alamıyoruz. Herkes gibi bizlerde telefonumuza oldukça iyi bakmak isteriz. Hem dışını korumak hem de içini korumak isteriz. Ancak bu bazen zor olur indirdiğimiz bir uygulama veya girdiğimiz bir site telefonumuzu kötü etkileyebilir ve bu durum en son isteyeceğimiz şeylerden birisidir. Telefonumuza yüklediğimiz her uygulamadan hem yüksek performans almak isteriz ve telefonumuza da hiçbir soruna yol açmamasını isteriz ancak bazı uygulamalar var ki telefonumuza beklediğimizden büyük hasarlar açıyorlar. Hadi gelin hep birlikte o uygulamaların hangisi olduğuna bakalım.

Ndirdiğinizde Telefonunuza Zarar
İndi̇rdi̇ği̇ni̇zde Telefonunuza Zarar Verecek Uygulamalar 2

kaynak.

Zararlı Uygulama Nedir

Zararlı uygulama nedir, gerçekten zararlı uygulama var mıdır. Bir çoğumuzun aklında olan sorular bunlar Google Playden İndirilmiş bir uygulama nasıl zararlı olabilir diye soruyorsunuz kendinize. Aslında evet olabilir, çünkü içeriğini yansıtmayan uygulamalar, ve indirdiğinizde sizi farklı sitelere yönlendiren bir çok uygulama mevcut. Güvenip bu sitelere girdiğiniz takdirde ise telefonunuza virüs bulaşabilir. Telefonunuza virüs ulaşması demekte bir çok hataya yol açmak anlamına geliyor. Telefonunuz yavaşlayabilir, istemediğiniz bildirimler gelebilir ve daha bir çok istemediğiniz sorunla karşılaşabilirsiniz. Haydi gelin hep birlikte bakalım o sorunlar nelermiş.

  • 1- Call Recorder asıl amacı telefon görüşmelerinizi kaydetmek olan bu uygulama herhangi bir virüs bulaştırmıyor ancak sesinizi 3. parti bir uygulama ile izniniz olmadan paylaşıyor buda ileride yüksek sorunlara yol açabilir.
  • 2- Realtime Booster telefonunuza hızlandırmayı amaçlayan bu uygulama aslında pek bir işe yaramıyor. Üstelik en büyük sorunu yaratıyor ve bilgilerinizi çalıyor.
  • 3- SmartSwipe oldukça popüler olan bu klavye uygulaması bir çok hataya yer veriyor. Donmalar ve aksaklıklar yaşayan kullanıcılar oldukça mevcut. Ancak asıl sorun bu değil. Eğer bu uygulama telefonunuzda hemen kaldırmanızı tavsiye ederiz çünkü kredi kartı bilgileriniz çoktan çalınmıştır.

Bu tarz binlerce uygulama mevcut. Hem içerik olarak bilgileriniz çalan hem de virüs bulaşmasını sağlayan bir çok uygulama var. Örneğin, Pro Camera Beauty, Art Effect, Carton Art Photo, Emoji Camera, Wallpapers HD, Super Camera, gibi bir çok uygulama mevcut. Eğer sizde bu tarz uygulamalar kullanıyorsanız dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

EN İYİ 5 NETFLİX DİZİSİ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı