Xiaomi

Xiaomi MIUI 12 Sürüm Batarya Sorunu

Merhabalar sevgili PROGRAM DESTEK takipçileri Xiaomi MIUI 12 Sürüm Batarya Sorunu ile karşınızdayız. Son Yıllarda adından oldukça bahsettiren Xiaomi telefonlarında durmadan kendini yenilemeye ve yazılımlarını güncelleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan MIUI 12 güncellemesiyle Xiaomi telefonlarının hepsinde olmasa da bazı modellerinde sorunlar yaşandı. Kullanıcılar tarafından bildirilen bu durumu Xiaomi Şirket olarak durumu kabul etti. Xiaomi MIUI 12 Sürüm Batarya Sorunu

Xiaomi MIUI 12 Sürüm Batarya Sorunu

Xiaomi şirketi kullanıcılardan aldığı dönütler üzerine gerçekten de batarya ve diğer meselelerde sorun olduğunu kabul etti. Kullanıcılar bir türlü yazılımsal olarak sorunların ortadan kalkmadığından yakınıyor. Xiaomi şirketinin mıuı 12 yazılımı ile tasarımsal değişikliğe odaklanması kullanıcıların tepkisini aldı. Çünkü, kullanıcılar öncelikli olarak kendilerine yazılımsal sorunların giderilerek kusursuz bir deneyim sunmasını istiyor.

MIUI 12.2.1.0 Güncellemesi

MIUI 12.2.1.0 Güncellemesi ile Yeni gelen yazılımın ardından en çok tepki Şarj esnasında dokunmatiğin bozulması, kamera uygulamasındaki yeni modlar yüzünden yaşanan stabilizasyon sorunları baş göstermekte.
Hangi Telefonlarda sorun Var ?
Redmi K30, Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanıcıları bu yazılım yüzünden ikinci SIM kartın İnternete bağlanmamasından ve oyunlarda baş gösteren FPS Sorunlardan yüksek derecede şikayetçi oldular.
Başka Hangi Sorunlar Var ?
Xiaomi telefonlarının yeni yazılımla gelen bir diğer sorunu ise Ekran görüntüsü alındığı esnada Telefonun çok yüksek derecede ısındığından ve yavaşladığından tabi telefon ısınmadan ve performanstan kaynaklı olabileceği gibi bataryanın hızlı tükendiğinden yakınıyorlar.
Xiaomi Şirketi:
Yeni gelene MIUI 12 güncellemesini şirkette tavsiye etmiyor ve sorunları dolaylı olarak kabul etmiş gözüküyorlar. Şirket kullanıcılarına daha iyi performanslı yazılımı umarız bir an önce çıkarır ve sorunları ortadan kaldırmayı amaçlar. Kesinlikle olumsuzluklardan etkilenebilir bu da telefon satışlarını azaltabilir.
Bizleri Facebook ve Twitter dan takip edebilirsiniz.


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı