Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ? - PROGRAM DESTEK
PÜF NOKTALARI

İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ?

İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ?
İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ? 5

Merhabalar PROGRAM DESTEK ailesi İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ? Birçok insanın merak ettiği konulardan. Ne yazık ki gelişen Covid-19 nedeniyle ülkemizi etkisi altına alan ve bundan çok farklı şekillerde olumsuz etkilenen ülkemiz. Araba piyasası olarak da çok daha fazla kötü etkilenmiş durumda. Covid-19 salgını nedeniyle sıfır araç üretimlerinin durması ve ülkemizde 2. el arabaların fiyatlarının uçmasına neden oldu. Muhakkak ki bu durum her zaman böyle kalacak gibi durmuyor. Sıfır araçların tekrardan üretime girmesiyle bütün herkesin dikkatini 2. El Araba Piyasası Ne Zaman Düşer ? sorusuna yöneltti. Ne yazık ki Sıfır araç almaya da kalktığımızda neredeyse bütün bayiler bir kaç ay sonrasına araba verebileceklerini söyleyip olur da arabanın ülkemize gelmesinin gecikmesi halinde gelecek olan ÖTV,KDV… vs artık hangisi olursa olsun üzerine vermeniz taktirde sıfır araç alabiliyorsunuz.

İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ?
İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ? 6

ÖTV zammıyla beraber 2021 yılına kadar 2. el araba piyasasında bir düşüş olacak gibi durmuyor. Zaten artmakta olan bir döviz kuru varken bir de beraberinde ÖTV zammı eklenince bu işin içinden çıkılamayacak hal aldı gibi duruyor. Uzmanların görüşlerine göre 2.el araba piyasasını 2021 de sabitlemeye çalıştıklarını bununda zor olacağını belirttiler. Uzmanlara göre ikinci el araba piyasasının yükselmesinin en önemli etkenlerinden biri de internet sayfalarına koyulan ikinci el araba ilanları. Görüşlere göre internet sayfalarına koyulan çoğu ilanın şişirme ve keyfe koyduklarını insanlarında onlardan çok fazla etkilenip o araba bu kadar ediyorsa benimki bundan fazla ediyor diye düşünüp daha fazlaya koyması. Dolayısıyla satacak adam bu sefer çok daha fazla miktar istemesi şartları piyasaların yükselmesine neden oluyor.

İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ?
İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ? 7

İnsanların sabırsız davranmaması gerektiğini düşünen uzmanlar; sıfır araçların olmadığını gören vatandaşlar 2020 model araca 600 bin TL ye alacak iken sabırsız davranıp 2018 modelini 600 bin TL ye alıyor. İster istemez 2. el piyasalarında sabırsızlıktan kaynaklanan bir artış söz konusu da oluyor. Artık insanlar 2. el arabalarda model yaş fark etmeksizin eli yüzü düzgün olsun. Aile arabası olsun bizi yarı yolda bırakmasın diyip araba alıyor.

İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ?
İkinci El Araç Piyasası Düşer Mi ? 8

Uzman Tahminleri

Gerçekleşen bu Arz-Talep yoğunluğun artışı da çok fazla etkiliyor. İnsanların %30-35 i yatırım amaçlı 2.el araba almaya başlamış durumda bu durumun çok sakıncalı olduğunu belirtiyorlar.Uzmanlar Hükümete çağrı yaparak, ikinci el piyasası neden bu kadar yükseliyor bunun sorgulanması gerektiğini savunuyorlar.

Bizleri Facebook ve Twitter dan takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: