Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu HUAWEİ GÜNCELLEME SONRASI ŞARJ SORUNU
İNCELEMELERPÜF NOKTALARI

HUAWEİ GÜNCELLEME SONRASI ŞARJ SORUNU

Huawei Güncelleme Sonrası Şarj Sorunu.

Yeni nesil akıllı telefonlar için şarj olmaması büyük bir sorun. Telefonun kullanım kalitesini düşüren bu sorun Huawei in bazı telefonlarında güncellemeden sonra olmaya başladı. Gece telefonumu şarja taktım sabah aldığımda yüzde 15 ti elektriğin olup olmadığını kontrol ettim prizi kontrol ettim şarjı çıkarıp tekrar taktım ve 15 dakika içerisinde % 100 oldu gibi bir çok şikayet ve yorum oluşmaya başladı. Bu konuda hakkında iyileştirme çalışmaları yapmaya Huawei çalışmalarına hala devam ediyor. Sorununuzun ne olduğunu bu yazıda beraber anlamaya çalışalım. Basit bir sorun ise evde bile çok kolaylıkla kendiniz halledebilirsiniz.

Şarj Olmama Durumunda Takip Etmeniz Gereken Adımlar

  • Telefonunuzun şarj kablosunu kontrol edin. Zedelenmiş veya deforme olup olmamasına dikkat edin eğer deforme olmuş ise şarj kablonuzu değiştirmeyi deneyin.
  • Telefonunuz şarj olmuyor veya çok yavaş şarj oluyor ise ve pil ömrünüz kısalmış ise bu yazılımsal kaynaklı bir sorun olabilir.Bunun için telefonunuzu sıfırlamanızı öneririm. Ancak unutmayın ki bu işlemde verileriniz kaybolabilir. yedeklemek istediğiniz şeyleri daha önceden yedeklemiş olmanız gerekecek.
Huawei Mate S Batarya Sorunu Cozumu
Huawei̇ Güncelleme Sonrasi Şarj Sorunu 2

Huawei Telefonlara Nasıl Format Atılır

Bir çok kişi artık az tuşlu telefonlara geçiş yapıldığı için manüel format atma konusunda oldukça zorlanmaya başladı. Ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlamakta bir nevi format işlemi ancak bir çok kişi manüel format atmayı tercih ediyor. Gelelim bu işlemi nasıl yapacağınıza.

Tuşları Kullanarak Fabrika Ayarlarına Sıfırlama İşlemi

  • Öncelik olarak telefonumuzu kapatıyoruz.
  • Kapalı konumdayken sesi yükselt tuşuna basılı tutalım.
  • Ardından açma (power) tuşuna basılı tutalım.
  • Karşınıza Recovery ( kurtarma) ekranı gelene kadar basılı tutmaya devam edelim.
  • Recovery ( kurtarma) ekranı geldikten sonra ses kısma tuşu ile Wipe Data / Factory Reset i seçip üzerine açma tuşu ile basın.
  • Karşınızda açılacak olan ekranda Reboot System Now ı yine güç yani açma tuşuna basarak seçelim.

Daha sonra ise telefonunuzun açılmasını bekleyin. açıldıktan sonra sorunun ortadan kalkıp kalmadığını test edebilirsiniz. Eğe sorununuz hala devam ediyor ise bir yetkili servise başvurmanızı tavsiye ederim.

huawei, şarj sorunu, pil, şarj sorunu giderme, huawei güncelleme sonrası şarj sorunu giderme

A405FN U1- U2 ROOT

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı