İNCELEMELER

OPPO RENO 2 İNCELEME

OPPO RENO 2 İNCELEME Oppo, son zamanlarda adını çok sık duymuş olduğumuz, Oppo en iyi telefonlarından birini geçtiğimiz günlerde kullanıcıları ile buluşturdu. Oppo bu güne kadar genellikle orta segment telefonları ile piyasada yerini alırken, bu kez üst segment sayılabilecek olan yeni Oppo Reno 2 ile yerini alıyor. Oppo Reno 2, diğer Oppo aile üyelerine göre tasarım ve doanım olarak büyük farklılıklar gösteriyor. Yaklaşık 3-4 ay kadar önce Oppo, Reno serisinin ilk üyesi olan Oppo Renoyu tanıttı. Gariptir ki yeni Oppo Reno beklenmedik bir şekilde çok beğenildi ve üzerinden pek fazla bir zaman geçmeden hemen Oppo Reno 2 geldi. Son zamanlarım trend telefonları arasına giren Oppo Reno 2`nin tasarımını gelin hep birlikte inceleyelim. OPPO RENO 2 İNCELEME

TASARIM

Yeni Oppo Reno 2 tasarım olarak ta bir hayli konuşuldu. ilk bakışta dikkatimizi tabi ki dışarıdan görünüşü çekiyor. Oppo, diğer aile üyelerinde de olduğu gibi ilk bakışta oldukça şık ve ince bir akıllı telefon gibi duruyor. arka ekrana baktığımız zaman dikey bir şekilde uzanan Oppo logosunu ve hemen yanında aynı şekilde konumlandırılmış olan dörtlü kamera sistemini görüyoruz. Diğer seri üyesi olan Oppo Reno, kardeşi olan Oppo Reno 2 ` den daha küçük kalıyor. Büyük bir ekrana sahip olan Oppo Reno 2, kullanıcılarına büyük ekran deneyimi sunarken, bir yandan tek elle kullanımı zorlaştırmış oluyor aslında. Büyük bir ekrana sahip olan Reno2 tek elle kullanımda yorucu olabilir fakat tek elle kullanım modu gibi ayarları da mevcut. Oyun, dizi, film ve eğlence tutkunları için büyük ekran bir Oppo deneyimi kulağa oldukça hoş geliyor. Oppo, yeni Rno 2 için genellikle üst düzey telefonlarda gördüğümüz ekrana gömülü selfie kamerası kullanıyor. Böylelikle dev ekran görüntünüzü küçücük bir çentik kamera dahi bozamıyor.

KAMERA

Oppo Reno 2 nin arkasında toplam 4 kamera bulunuyor. 48 megapiksellik ana kamerasına, 13 megapiksellik telefoto, 8 megapiksellik ultra geniş açılı ve 2 megapiksellik mono kamerası eşlik ediyor. Ön tarafta ise açılır kameraası 16 megapiksellik bir selfie kamerası deneyimi sunuyor. Kamera açısından fazlasıyla iyi olan Oppo bizleri şaşırtıyor. Fiyatı itibari ile tam olarak üst düzey sayılmayacak olan bir akılı telefon için fazla iyi ve fazla geliştirilmiş. Buda Oppo `nun siz değerli kullanıcılarına ne kadar çok değer verdiğinin bir göstergesi. Kendinizi her saniye bir fotoğrafçı gibi hissedebileceğiniz Oppo akıllı telefonlar fotoğraf çekmeyi seven, fotoğrafçı ruhlu kullanıcılarını bekliyor. En küçük toz tanesini bile algılayabilen Oppo Reno 2 kamerası asla sınır tanımıyor. Yeni Oppo kamerası, manzara, çiçek ve benzeri çekimlerde renkleri tüm canlılığa ile ortaya koyar. Buda sizin efekt yapmak gibi işlerle hiç uğraşmamanızı sağlar ve zaman kaybınız olmaz. Çünkü zaten o an mükemmel bir resim çekmiş oluyorsunuz.

GENEL BAKIŞ

Genel bir toparlama yapmamız gerekirse eğer, Oppo en güçlü silahı olan Oppo Rwno 2 yi tanıttı. Şimdiye kadarki en iddialı telefonlar arasına girmeyi hak kazanıyor bence. Fiyat performans uyumu olarak bakmamız gerekirse eğer bu performans bu fiyatı hak etmiyor diyebiliriz gönül rahatlığıyla. Daha düşük performans özellikleriyle daha yüksek fiyata satılan bir çok akıllı telefon olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak Oppo Reno 2 ile bu düzeni değiştirmeyi hedefliyor.Batarya açısından bir şeyler söylememiz gerekirse eğer, aktif kullanımda 1 gün dayanabiliyor. bu konuda biraz tepki alacak gibi görünüyor. Bu kadar iddialı ve güzel bir telefon üretip pil ömrünün bir gün gibi kısa bir zaman diliminde olması kullanıcılarının kalplerini kırdı. Hoparlörünü geliştiren Oppo, Reno 2` de en düşük ve en yüksek sesleri bile en kaliteli bir şekilde dinlemenize sebep oluyor. Kısaca toparlamamız gerekirse, Oppo bugüne kadar olan iyi telefonunu satışa sundu diyebiliriz.

İphone 6s İnceleme


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı