PÜF NOKTALARI

İphone 6s İnceleme

İphone 6s İnceleme
Apple’ın en sevilen modellerinden biri olan İphone 6s aldığı güncellemeler ve donanımını güçlendirmesiyle birlikte gelmiş geçmiş en iddialı İphone diyebiliriz. Diğer seri üyelerinden farklılık göstermeye ve kendini tam anlamıyla ilk geliştiren İphone desek doğru olur. İphone 6’da eleştirilen bütün özellikler, İphone 6s ile birlikte geliyor diyebiliriz. 4.7 inçlik ekranı ile diğer kardeşlerine göre daha iyi ve büyük bir ekran deneyim sunuyor. 750 × 1334 çözünürlüğünde HD bir ekrana sahiptir. Ekrana baktığımız zaman çerçevesinde damla çentik kamerasını görebiliyoruz. Telefonun ekranına göre dışarıda kalan çerçeve bence oldukça fazla gibi görünüyor. Alt kısımda ise Apple’ın 2. nesil Touch ID parmak izi okuma teknolojisini 6s modelindede yer verdiğini görüyoruz. Parmak izi okuyucusuna ekran tuşunda yer veriyor. İphone 6s’in İphone 6′ ya oranla Touch ID parmak izi okuma özelliğinin daha hızlı olduğunu görebiliyoruz. Alt tarafa geçmişken devam etmek gerekirse en alt kısımda hoparlör, kulaklık jakı ve şarj girişi bulunuyor. Ses açma/ kapama tuşları ise telefonun sol kısmında yer alırken güç tuşu sağ tarafta yerini alıyor. Arkada ise tekli kamera sistemini görüyoruz yine. Bizlere gold, rose gold ve uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuyor. Tasarım olarak bakıldığı zaman bir çok değişikliğe uğradığını da çıplak gözle bile görmek mümkündür. Köşelerinin daha çok yuvarlandığı ve iphone 5’e ve 6 ya göre daha ince bir yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz. Gelişimini sadece görsel olarak değil yazılımsal olarakta gerçekleştiren Apple, beğenileri toplamayı başarıyor. Gelin bu yeni ve çok sevilen akıllı telefonu birlikte inceleyelim.İphone 6s İnceleme

Kamera


Apple’ın, İphone modellerinde kullandığı 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olan kamerasını İphone 6s ile üst seviyeye çekiyor. İphone 6s neredeyse sabitleşen Iphone kamera özelliğinin ilk ve en güçlü değişimini sağlıyor gibi duruyor. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan kamerası ile en iyi İphone kamerası olmayıda başarıyor. Çekim kalitesinin arttığını söylemeye gerek bile yok bence. Gece çekimlerinin daha iyi ve daha net olduğunu görebiliyoruz. Netlik ve odak konusunda oluşan bütün sorunlarında giderildiğini görüyoruz. Ayrıca 4K video çekim desteğide bulunuyor. Artık çektiğiniz fotoğrafların renk, ışık, netlik ve parlaklıkları kusursuz görünüyor. Dünyanın en iyi kameralarına sahip olan Apple telefonlar kendilerini bu konuda daha da geliştirmeyi hedefliyorlar.

Genel Bakış


Genel bir toparlama yapmamız gerekirse diğer İphono modellerinin en çok iyileştirilmiş hali diyebiliriz İphone 6s için. Bir nevi ustalık eseri. Kamerasını geliştiren İphone 6s bu konuda çok fazla övgü almaya devam ediyor. Aynı zamanda ekran boyutlarının İphone 5 ve 5s’ e göre daha büyük olması da beklentileri karşılamış oluyor. Touch ID desteğinin duraklama gibi sorunlarının ortadan kalkması artık daha hızlı olması Apple için çok iyi bir artı oluyor. İphone 5 ve 5s te bulunan depolama sorunuda ortadan kalktı. Artık daha yüksek kullanılabilir depolama alanı sunuyor. En büyük problem ise düşük pil seviyesiydi. Bir çok Apple kullanıcısı, kısa bir süre sonra şarjlarının çok çabuk bittiği gibi bir çok şikayette bulunuyordu. Haklılardıda. İphone 5 serisinin pil ömrü çok kısaydı ancak Apple, bunu İphone 6s ile düzeltti. Artık bizlere daha uzun bir pil deneyimi sunuyor ve Apple kullanıcılarını bir kez daha mutlu ediyor. Kısaca toparlamamız gerekirse, Iphone 6s Apple telefonlarının gelişmeye başladığı en güzel telefon diyebiliriz.

Apple Watch Series 4


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Kapalı
Kapalı