Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu İphone XR İnceleme -----PROGRAMDESTEK.COM
PÜF NOKTALARI

İphone XR İnceleme

İphone XR İnceleme
Apple’nin son çıkarttığı serilen arasında en çok konuşulan model olmuştu. Yeni seri iphoneler çıkmasına rağmen İphone XR hala popülerliğini koruyor. Applenin tasarımlarının tamamen değiştiği bu akıllı telefonlar bir çok kişinin gözdesi olmuş halde. Fiyat açısından beklenenin altında gelen Iphone XR’ lar yinede bir çok kişiye göre oldukça pahalı. Peki ya sizce İphone XR’ lar fiyatını hakediyormu? Gelin bu soruyu birlikte cevaplayalım

İphone XR Genel Bakış


Diğer aile üyelerinden farklılık gösteren, Full HD ekrana sahip olan İphone XR’ların ekranında hiç tuş bulunmamaktadır. 6.1 inç ekrana ve 194 gram ağırlığa sahip olan İphone XR dış görünümü ile oldukça şıktır. Yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olan İphone XR işletim sisteminde ise A12 Bionic’ten destek alıyor. İphone XR, Iphone X’ e göre çif kamera değil de tek kamera ile karşımıza çıkıyor. Tek kamera olması çekim kalitesinin düşük olacağı yönünde akıllarda soru işareti yaratsa da İphone XR, İphone X’ i gece çekim modu konusunda gölgede bırakıyor diyebiliriz. Telefonun güvenlik duvarlarında en popüler olan FaceID ( yüz tanım) özelliği bulunuyor. Bunun yanı sıra tabiki diğer altarnatif seçeneklerde mevcut. İphone XR dayanıklılığı ile gündemde yerini alıyor. Arka tarafının çiziklere karşı daha dayanıklı olduğu, ana ekranın ise kırık ve çiziklere karşı daha dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Apple’nin İphone XR ‘ a kazandırdığı en önemli özellik ise su geçirmez olması oldu. 1 merte derinliğe 30 dakika boyunca dayanabiliyor.

Hoparlör desteği diğer İphone’ lere göre gözle görülür bir farkla karşımızda. 4D ses desteği ile en yüksek desibel ve en düşük desibel sesleri bile pürüzsüz bir şekilde dinleme imkanı sunuyor. Bir çok kişiden kulaklık jakının eski halinde olmasını beklerdik gibi yorumlar gelsede, kulaklık jakının İphone 7 ile değiştiğini hepimiz biliyoruz. En çok merak edilenlerden birisi ise şarj ömrünün ne kadar olduğu. İphone XR bu konuda diğer kardeşlerini arkasında bırakarak liderliği elinde tutuyor. Aktif kullanıma rağmen neredeyse 48 saatlik sarj ömrü sunan İphond XR bu konuda oldukça başarılı. Buda beklentileri fazlasıyla karşılamış olduğunu gösteriyor. Genel olarak toparlamamız gerekirse; Apple neredeyse hayalini bile kuramayacağınız bir çok şeyi başlangıç olarak, İphone X ve İphone XR ile karşınıza çıkartıyor.

SAMSUNG İNCELEME

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: