Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu İPHONE 6 PLUS İNCELEME Program Destek.com
İNCELEMELER

İPHONE 6 PLUS İNCELEME

İphone 6 Plus İnceleme

Apple ın en gözde serilerinden biri olan İphone 6 seriye yeni bir üye ekledi. 5.5 inçlik ekrana sahip olan İphone 6 Plus aslında İphone 6 dan pek bir farklı gelmiyor. Boyut olarak daha büyük olan İphone 6 Plus kendini pek geliştirmemiş gibi duruyor. Kamerası İphone 6 ile aynı olurken retina ve lens özelliklerinin değişmesi büyük değişim oluyor. İphone ailesinin phablet olarak adlandırdığı İphone 6 Plus oldukça ilgi görüyor.

Kamera

8 megapiksellik kamerasıyla 1080p video kaydedebilen İphone 6Plus yeni özelliği ile şaşırtmayı başarıyor. LED flash desteği bulunan ve optik sabitleme özelliği olan İphone 6 Plus daha iyi bir çekim deneyimi sunmayı hedefliyor. 720p video çekim desteği bulunan ön kamerası da şimdiye kadarki İphoneler arasında neredeyse en iyisi diyebiliriz.

Iphone 6 Plus
İphone 6 Plus İnceleme 3

Genel Bakış

Telefona ilk bakıldığı zaman İphone 6 dan tek farkı boyutu gibi duruyor. Tasarımdan bir değişikliğe gitmeyen Apple bu konuda bizi pek fazla şaşırtmadı. Kamerasında bir kaç özelliğini değiştiren İphone 6 Plus tan daha köklü değişimler beklerdir. Kamera megapiksellerinin artması en çok olan beklenti iken Apple bu konuda beklentileri karşılayamıyor. Batarya olarak Apple ın şimdiye kadar olan bütün akıllı telefonlarından daha iyi bir performans veriyor. Aktif kullanımda ortalama 24 saat dayanıklılık gösteren bataryası ile bir ilki başarıyor diyebiliriz. Ekran çözünürlüğünün artması İphone 6 Plus için oldukça art bir puan oluyor.

Artıları

  • Depolama alanını 16 / 64 ve 128 GB olarak arttırması.
  • Apple A8 işlemcisine geçiş yapması.
  • 2915 mAh güçlendirilmiş bataryası.
  • Ekran çözünürlüğünün artması.
  • Full HD IPS enraha geçiş yapması
  • İncelmesi ve İphone 6 ya göre hafiflemiş olması.

Eksileri

Apple ın en gözde ve en çok rağbet gren telefonlarından olan İphone 6 Plus ne yazık ki bir çok kişinin eklentilerini karşılayamadı. Tanıtımı yapılmadan önce tasarımın değişebileceği yönünde beklentiler olurken tasarım aynı kaldı. Diğer seri üyelerinden büyük bir farkla genel 6 Plus un kamera açısından da daha büyük farklarının gelişmelerinin olmasını beklerdik. İphone 6 Plus İnceleme.

Iphone 6 Plus Inceleme 1
İphone 6 Plus İnceleme 4

Özet

Genel bir özet yapmamız çok büyük beklentiler ve algılar olan İphone 6 Plus ne yazık ki beklentilerin bir çoğunu karşılayamadı. Ancak kendini geliştirdiği konuları da es geçemeyiz tabi ki. Apple ın İphone telefonlarının yavaş yavaş değişime gitti ve büyüdüğü oldukça iddialı ve ilgi gören bir modeli oldu. İnce ve şık görünen İphone 6 Plus oldukça sevildi.

İPHONE 6S İNCELEME

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: