İNCELEMELERSAMSUNG

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung’un en güçlü yeni serisinden birisi olan Galaxy S10 Plus kullanıcılarına bir çok özelliği bir arada sunmaktadır. Gelin bu özelliklere beraber bakalım.
Samsung Galaxy S10 Plus Özellikleri
Ön tarafında iki kamera bulunmaktadır. Ön tarafta iki kamerası bulunduğu yer alan boşluk S10 ve S10e modellerine göre daha fazladır. 7.8 mm kalınlığa, 175 gram ağırlığa sahip olan telefon kolay ve şık bir kullanım şekli sunmaktadır. Telefonun alt kısmında bulunan iki adet hoparlörler artık kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaktadır. 6.4 inç ekranı ile Quad HD+ çözünürlük sunmaktadır. Gücünü ise 8 çekirdekli üst seviye Exynos 9820 işlemcisinden almaktadır. 8 GB RAM desteği ile bizlere 128 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunmaktadır


Samsung Galaxy S10 Plus Kamera


Telefonun arkasında 3 önde ise 2 adet ekrana gömülü kamera bulunmaktadır. Arkada bulunan kameralar 12 megapiksel ve 16 megapikseldir. 12 megapiksel çözünürlüğündeki kamera değişebilen geniş açı destekli ana kamera, 12 megapiksel çözünürlüğünde ki telefoto ve 16 megapiksel çekim gücüne sahip olan ultra geniş açı ve çözünürlüğe sahip kamera eşlik etmektedir. Önde bulunan 10 megapiksellik ana kameraya 8 megapiksel çözünürlüğündeki derinlik algılama özelliğine sahip olan kamera eşlik etmektedir.


Galaxy S10 Plus Genel İnceleme


Genel olarak bakıldığında en çok merak edilen şeylerden birisi pil gücü, gece çekim kalitesi ve işlemci hızı. S10 Plus bizlere 4.100 mAh batarya ile 15W hızlı kablolu ve kablosuz şarj desteğidr sunmaktadır. Ek olarakta 9W kalbosuz ters şarj bulunmaktadır. 10 ve 8 megapiksele sahip ön iki kamerası ile geniş ve ultra çözünürlüklü çekim deneyimi sunmaktadır. Arkada ise iki adet 12 ve bi adet 16 megapiksel çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı bir deneyim sunmaktadır. En çok sorulan sorulardan biri ise parmak izi var mı? Parmak izi diğer modellere göre farklılık göstermiş ve ekranın alt kısmında yer almıştır. S10 Plus’un bize sunduğu renk seçenekleri arasında ise Prizma beyaz, siyah ve yeşil renk seçeneklerine sahiptirler. Ayrıca seramik sürümü de bulunmaktadır.

S10 PLUS


Samsung Galaxy S10 Plus Artı vs Eksi Yönleri


Samsung S10 Plus ile genel olarak bizlere çok iyi bir deneyim sunmayı vaad etmiş olsa da bazı kullanıcı şikayetleri ve eksikleri mevcuttur. S10 Plus bizlere sosyal medya ve müzik alanları için uzun pil gücü sunarken aynı şey telefon görüşmesi için geçerli olmamaktadır. Pil gücünün telefon görüşmesi sırasında normale oranla daha çabuk bitmesi kullanıcılar için kötü bir imaj yaratmaktadır. Geliştirilmiş ses sistemi bir çok yüksek desibel sesi daha net bir şekilde yansıtarak beklentileri karşılamaktadır. Bizlere yüksek çözünürlük, yüksek çekim kalitesi sunan S10 Plus kamera konusunda da bazı kullanıcıları tarafından sınıfta kalmış durumdadır. Kameranın gündüz çekiminin çok iyi olduğu fakat gece çekimi ve loş ortam çekimlerinin kötü olduğu hakkında bir çok şikayette bulunmaktadır. Fotoğrafçı ruhlu kullanıcıları tarafından kamerasının çok gelişmiş olması beklenen S10 gece çekimi için kullanıcılarından düşük not almıştır.

İPHONE 11 İNCELEME


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı