DİĞER MARKALARİNCELEMELER

EN SEViLEN 10 MARVEL FiLMi

En Sevilen 10 Marvel Filmi.

Sinema her zaman için insanların en önemli hobilerinden ve eğlence kaynaklarından birisi olmuştur. Ancak 2000 li yıllara geldiğimizde ise beyaz perde de süper kahraman filmleri oldukça ön plana çıkmaya başladı. Hem Marvel hem de DC tarafından çizilen çizgi romanlar sinema filmi olarak beyaz perdede uyarlanmaya başladı. Yıllarca aralarında yüksek rekabetler süren çizgi romanlar, Yıllardır her biri için büyük bir hayran kitlesi mevcut. Her karakterin kendine özel bir hayran kitlesi vardı ama söz konusu sinema olduğu zaman Marvel in üstünlüğü gözle görülebilir derecede. Hızla yeni filmleri vizyona sokan Marvel, gişelerde de büyük rekorlara imza atıyor. Thor dan Hulk a Captain America dan İron Man e bir çok filme ev sahipliği yapan Marvel in bizde sizler için en çok sevilen 10 filmini bir araya getirdik. En Sevilen 10 Marvel Filmi.

1. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (Avangers: Infinity War, 2018)

Yenilmezler serisinin üçüncü filmi olan Sonsuzluk Savaşı, aynı zamanda da en iddialı filmlerinden birisi oluyor. Filmin içerisi süper kahramanlar yönünden oldukça zengin bir halde.Yenilmesi son derece güç olan bir ekiple karşımıza çıkan Sonsuzluk Savaşlarında,Doctor Strange den Thor a, Black Widow a bir çok karakterin yer aldığı bu filmde birbirinden fazla bir çok duyguyu yaşamaya hazır olun.

2. Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy, 2014)

Bir grup galaktik suçluluların bir araya gelerek tüm gezegeni ele geçirmeye çalışanlara karşı savaştığı macera dolu bir film oluyor. Marvel filmlerine yeni ve bambaşka bir soluk kazandıran bir film olarak geldi ve Marvel in en sevilen filmleri arasında yerini alıyor.

3. Yenilmezler (The Avengers, 2012)

2012 yapımı olan bu film bir çok kişinin süper kahramanlar ile ilk kez tanıştığı film olarak karşımıza çıkıyor. Solo filmleri ile karşımıza çıkan bir çok karakter Loki ye karşı yenilmezler filminde büyük bir mücadele ile karşımıza çıkıyorlar. Filmin üzerinden yıllar geçse de en başarılı Marvel filmleri arasında üçüncü sırada yerini alıyor.

4. Deadpool (2016)

Marvel in çenesi en düşük ve en eğlenceli karakteri olan Deadpool genellikle Wolvwerine ile görmeye alışkın olduğumuz bir karakter. Diğer iyi süper kahramanlardan farklı olarak anti – kahraman olan Deadpool iyilikleri ile ön plana çıkan diğer karakterlerden ayrılıyor ve böylelikle en sevilen ve en farklı anti süper kahraman karakteri ortaya çıkıyor.

5. Iron Man (2008)

Milyarder mühendis ve çılgın bir mucit olan Tony kötü adamların eline düşer ve Afganistan da bir mağarada tutulur. Böylelikle başlayan bir mücadele ve kaçış planı eşliğinde başlayan hikaye sayesinde tüm dünya Iron Man i tanır.

6. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America: Civil War, 2016)

Yenilmez serisindeki filmlerin özelliklerine sahip olan 2016 yapımı bu film, Civil War da neredeyse tüm süper kahramanlar bir araya getirildi. Ancak bu kez büyük bir değişiklik olan filmde hepsi bir araya gelip kötülere karşı savaşmak yerine bu kez tüm süper kahramanlar karşı karşıya geliyor. Kısacası yenilmezler ekibinin birbirine karşı olan savaşı diyebiliriz.

7. Thor: Ragnarok 2017

İkinci filmden sonra beyaz perdeye dönen Thor, son filminde ise en kötü ve güçlü karakterlerden biri olarak bilinen Hela`ya karşı savaşıyor. Ancak bu savaşı tek başına devam ettirmiyor. Hulk ve Doctor Strange nin de eşlik ettiği güzel bir film ortaya çıkıyor.

8. X- Men: Birinci Sınıf (X: First Class, 2011)

Geçtiğimiz yıllarda yani 1962 yılında Amerikan hükümeti süper ve özel insan olma belirtileri gösteren mutantlara yardımda bulunuyor ve bu süper kahramanlardan üçüncü dünya savaşını durdurmasını istiyor. Ve bir çok karakterin ortaya çıkmasında büyük bir rol oynar.

9. Örümcek – Adam (Spider- Man 2002)

Peter Parker isimli inek, utangaç ve birazda tuhaf bir öğrenciyi canlandıran Tobey Maguire genetik olarak mutasyona uğramış bir karaktere can veriyor. Bir örümcek tarafından ısırılmış olan Peter in süper kahramana dönüşme hikayesini anlatıyor.

10. Thor (2011)

Asgardlı tanrı Thor babası tarafından cezalandırılarak dünyaya gönderilir. Ancak Thor un ne yapıp edip ülkesine dönmek gibi bir niyeti var. Tüm bu zorlukların üstünden gelen Thor aynı zamanda birde kötü kalpli olan kardeşi Loki ye karşı da büyük bir savaş içerisine girmiştir.

OLASI SORUNLARINIZ İÇİN FORUMUMUZ DA KONU AÇABİLİRSİNİZ VEYA DOSYA PAYLAŞIMI YAPABİLİRSİNİZ


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı