CASPERDİĞER MARKALARGENERAL MOBİLEHTCHUAWEİİNCELEMELERLGPÜF NOKTALARISAMSUNGSONYVESTELXiaomi

YAVAŞLAYAN TELEFONUNUZU HIZLANDIRMAK iÇiN TEMEL BiLGiLER

Yavaşlayan Telefonunuzu Hızlandırmak İçin Temel Bilgiler.

Hayatımızın neredeyse en önemli iletişim parçalarından biri olan akıllı telefonlarımız diğer bir çok teknolojik gibi zamanla düşüş yaşayabiliyorlar. Zamanla yavaşlayan donmalar ve aksaklıklar yapan akıllı telefonlarımız oldukça canımızı sıkan bir durum. Sosyal medyada dolaşırken, oyun oynarken veya arkadaş gruplarımızla mesajlaşırken yavaşlayan akıllı telefonumuz yüzünden geri kalmak istemeyiz. Bu yüzden sizlere bir kaç ufak basit çözüm yolu sunacağız.

Önbelleğinizi Temizleyin

Akıllı telefonlarımızda Google dan veya arama motoronuz dan yaptığınız aramalar göz attığınız herşey ön belleğiniz de parçalar halinde yer edinir. Bu parçalar önyükleme yapmanızı kolaylaştırmak için toplanırlar. Yani asıl amacı birdaha aynı konuyu aramak istediğiniz zaman indirme beklemeden hızlıca ulaşabilmenizi sağlıyor. Ancak önbelleğe alınmış verilerin fazlasıda ne yazıkki zarar oluyor. Fazla olan veriler telefonunuzun yavaşlamasına sebep olabiliyor. Bu yüzden önbelleğinizi temizlemeniz telefonunuzdaki aksamaların düzelmesi için bir nebzede olsa etkili bie yol. Yavaşlayan Telefonunuzu Hızlandırmak İçin Temel Bilgiler.

Kullanmadığınız Uygulama Ve Dosyaları Silin

Telefonunuzda yüklediğiniz ama kullanmadığınız uygulamalarınızı silin. Hepimizin telefonunda yüklenen ancak varlığı bile unutulan kullanmadığımız bir kaç uygulama vardır elbet hepimizin telefonunda. Bu uygulamalar ve dosyaları telefonumuzda yavaşlamalara ve aksaklıklara yol açar. Uygulamaları silmeniz bir nebzede olsa işe yarayacaktır ancak telefonunuzda o uygulamalar için açılan dosyalarda var tabi ki . O dosyalarda telefonunuzun yavaşlamasında ve hatta hafızanızın dolmasın da büyük rol oynuyor. O yüzden sizlere ikinci bir tavsiyem ise kullanmadığınız ve boş olarak gördüğünüz bütün uygulama ve dosyaları silin.

Cihazınızı Sıfırlayın

Yukarıda verdiğimiz tavsiyeler eğer işinize yaramadıysa telefonunuzun sürümünden kaynaklı veya modelinden dolayı olabilir. Ancak korkmayın! Hala bir çözüm yolu var. Verdiğimiz tavsiyeler işinize yaramadıysa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız eğer telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzu sıfırlamanız da oldukça etkili bir işlem olacaktır. Her model ve marka için işe yarayacak olan son çözüm yolu. Telefonunuzu sıfırlamanız yavaşlama sorununuzu tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Yukarıda verilen seçenekleri denerseniz veya yardıma ihtiyacınız olursa bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın lütfen.

SAMSUNG GALAXY Z FLiP


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı