Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu REDMi VE XiAOMi ARASINDAKİ FARK Program Destek.com
İNCELEMELER

REDMi VE XiAOMi ARASINDAKİ FARK

Redmi Ve Xiaomi Arasındaki Fark.

Asıl marka olan Xiaomi son günlerde oldukça popüler bir akıllı telefon markası haline geldi. Xiaomi ve Redmi aynı marka olmasına rağmen Redmi ayrı bir markaymış gibi raflarda yerini alıyor. Geçtiğimiz yıllarda çok güçlü bir marka olan Xiaomi bir süre adını duyurmamıştır. Ancak tabiri caiz ise daha sonradan tekrar sahalara dönmüş ve en çok satılan akıllı telefon markaları arasında yerini almıştır. Xiaomi ve Redmi arasında çok fazla bir fark olmazken Xiaomi olan telefonlar markanın başyapıtları olurken Redmi olanlar ise bir alt seviyesi gibi. Gelin bu yazımızda beraber arasındaki farkı inceleyelim.

Redmi Ve Xiaomi
Redmi Ve Xiaomi Arasindaki̇ Fark 3

Xiaomi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tek bir marka altında ayrılmış iki farklı marka havası veren Xiaomi ve Redmi telefonlar arasında bazen çok bariz farklar olurken bazende hiç fark yok. Xaomi akıllı telefonlar markanın başyapıt akıllı telefonları arasına giriyor. Örneğin Samsung Galaxy Note ve S serisi gibi. Xiaomi de bünyesinde Note serisini barındırıyor. Bir çok üst düzey sahip olan u akıllı telefonlarının içerisinde markaya özgü bir kaç özellikte barındırıyor. Sağlamlık testlerinde çok iddialı olan Xiaomi telefonlar kırılma çatlama vs gibi sorunlarda en iyisi gibi bir iddiaya sahipler. Kamera konusunda oldukça başarılı olan marka telefonlarında en düşük iki kamera barındırıyor. Pil ömrü olarak da oldukça uzun bir deneyim sunan telefonları üst düzey telefon kategorisine bile tam olarak giremiyor. Fiyat performans açısından performansa göre fiyatı orta segment gruba dahil oluyor. Redmi Ve Xiaomi Arasındaki Fark.

Redmi
Redmi Ve Xiaomi Arasindaki̇ Fark 4

Redmi

Redmi ve Xiaomi telefonlar aynı marka olup son zamanlarda tezgahlarda sanki iki farklı markaymış havası yaratmayı başardı. Redmi telefonlarda en az Xiaomi kadar başarılı. Aralarında neredeyse pek fazla bir fark olmayan akıllı telefonlar fiyat performans açısından daha alt segmente giriyor. Özellik açısından üst segmente hitap eden telefonların maliyetlerinin düşük olması nedeniyle oldukça düşük bir fiyata piyasaya sunuluyor. Maliyeti yüksek dahi olsa telefonlarını uygun fiyattan satan marka orta ve düşük bütçeye hitap etmeyi daha çok hedefliyor. Xiaomi ve Redmi incelememizin sonuna gelirsek eğer Xiaomi olanlar başyapıt konumundayken Redmi akıllı telefonlar bir alt çar şeklinde ilerliyor.

xiaomi,redmi,nceleme, arasındaki fark, xiaomi redmi inceleme.

iNSTAGRAM RESiM VE ViDEO iNDiRME DOSYASI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı