Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu OEM KiLiDi NEDiR VE NASIL AÇILIR ? - PROGRAM DESTEK
İNCELEMELERPROGRAMLARPÜF NOKTALARI

OEM KiLiDi NEDiR VE NASIL AÇILIR ?

OEM KiLiDi NEDiR VE NASIL AÇILIR ? Herkese merhabalar Program Destek takipçileri. Bugün sizlerle birlikte andorid cihazlardaki oem kilidi nedir nasıl açılır bu konu hakkında siz değerli takipçilerimize bilgiler vereceğiz. Bu tarz teknolojik yenilikler ve bilgiler için bizi takipte kalın. Şimdi dilerseniz konumuza geçelim.

+

OEM KiLiDi NEDiR? Oem kilidi dediğimiz android 5.0 sürümünden sonra cihazlara bu özellik sürülmüştür. Bugün sizlere bu özellik hangi durumlarda nasıl kuallanılır onlardan bahsedeceğiz. Bu oem başka insanların telefonunuza izinsiz şekilde sahip olup format işlemlerinden sonra cihazınızın güvenlik sürümlerini yüksek tutar ve telefonun asıl kullanıcısının gerekli bilgilerini istemeden cihazın kullanılabilir bir hale gelmemesini sağlar. Eğer cihazınzıda oem kilidi açık ise bu demek oluyor ki telefonunuzun çalınma ve kaybolma durumlarında, başka bir kişinin eline geçen telefonunuz ekran kilidi kırıldığı zaman telefon kullanılabilir bir hale gelmesi için hiç bir engel yok demektir. Bu konumda cihazınız orjinal ise oem kilidinin hiç açılmaması en sağlıklısı olucaktır. Eğer cihazınız yurt dışı bir cihaz ise, ve daha önceden bu cihaza imei repair işlemleri gibi yazılımsal işlem yaptırdıysanız bu oem kilidini kapatmayın. Bu işlemler sonrasında cihazınızın oem kilidini kapatırsanız cihazınız yazılımsal olarak arızalar çıkaracaktır. Yani burda en anlaşılan şekilde konuşmak gerekirse oem kilidi bir telefonun güvenliğidir. Bu oem kilidini etkinleştiriirseniz cihazın bütün yazılımsal güvenlikleri ortadan kalkacaktır.

Oem Kilidi Nedir Ve Nasil Açilir ?

OEM KiLiDi NASIL AÇILIR?

OEM KiLiDi NASIL AÇILIR? Bu başlık altında ise siz değerli takipçilerimiz oem kilidinin nasıl açıldığını gösterelim. Bu kilit açma durumu telefonun modellerine göre değişkenlik göstermekte ama bütün modellerde nasıl açılması üzerine genel bir bilgi verelim. Telefonların ayarlar > Telefon hakkında > Yapım numarası (Modele göre yazılım bilgisi olarak değişebilir.) 7 kez üst üste tıklayalım > daha sonra geliştirici seçenekleri > oem kilidi açma. Bu işlemleri takip ederek cihazınızın oem kilidini açabilirsiniz. Orijinal Türkiye cihazlarında oem kilidi açmanızı tavsiye etmiyoruz.

TELEGRAM

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı