APPLECASPERDİĞER MARKALARGENERAL MOBİLEHTCHUAWEİİNCELEMELERLGSAMSUNGSONYVESTELXiaomi

IMEI NEDiR ? HANGi TELEFONLARA ATILIR

Imei Nedir? Hangi Telefonlara Atılır.

Genellikle 1.500 TL ve üzeri yatırım yaptığımız cep telefonlarımız oldukça değerli oluyor bizler için. Ve cep telefonlarımızı tehlikelere karşı korumak için Imei numaralarını bir yere not etmemiz gerekiyor. International Mobile Equipment Identity nin (Uluslar Arası Mobil Ekipman Kimliği) anlamına gelen Imei telefonlarımız için oldukça önemli bir unsurdur. Kaybolduğu zaman polisler telefonlarımızı Imei numarasından bulurlar. Sadece telefonlar için değil tabletler içinde aynı şey geçerlidir. Bir nevi akıllı cihazlarımızın kimliğidir.

Hangi Telefonlara Imei

Aslında bir çok telefona Imei atmak mümkündür. Ancak bu eylem cep telefonu piyasasından yavaş yavaş uzaklaştırılmaya çalışsa da hala yerini koruyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise yurt dışından ülkemize getirilen telefonlar ve tabletler. Genellikle daha ucuz olduğu ve hadi gitmişken gezeriz düşüncesi ile yurt dışından cep telefonu giriş çıkışı hala oldukça yüksek. Ancak bu cep telefonlarını ülkemizde kullanabilmemiz için pasaporta işletmemiz gerekiyor yani Imei atmamız gerekiyor. Ancak bazı işletim sistemlerine Imei atmamız ne yazık ki bu gün bile mümkün değil. gelin hep birlikte hangilerine atabiliyor olduğumuza bakalım. Imei Nedir? Hangi Telefonlara Atılır.

Samsung

Samsung dünya çapında en kalabalık kitleye sahip bir Android devi. Bir çok çeşit ve özellikle akıllı telefonları ve tabletleri bulunan Samsung a Imei atabilmek mümkündür. Samsung un akıllı olmayan her telefonunda Imei onarımı mümkün ancak akıllı telefonlarında konu biraz daha değişmeye başlıyor. Akıllı telefonlarının hepsinde henüz ne yazık ki Imei onarımı yapılamıyor.

Nokia

Bir dönemin en çok satan akıllı telefonu olan Nokia, Microsoft sürümünü kullanıyor. Bu durum ise Nokia ve aslında Microsoft kullanan bir çok akıllı cihaza Imei atılmasını zorlaştırıyor. Nokia nın neredeyse % 95 lik akıllı telefonlarına Imei atmak pek mümkün olamıyor. Bu nedenle yurt dışından Nokia telefon almak isteyenlerin iki kere düşünmelerini tavsiye ediyoruz.

Blackberry

Bir dönem cep telefonu piyasasının en sevilen cep telefonlarından birisi olan Blackerry için Imei atmak mümkün gözüküyor. Bu konuda biraz daha gevşek olan Blacberry e LG, Samsung ve diğer bir çok Android telefonun yardım paketi ile Imei atmak mümkün. Imei Nedir? Hangi Telefonlara Atılır.

Sony, Huawei Ve Diğer Markalar

Sony, Huawei, Htc, Xiaomi ve diğer bir çok Android marka için Imei atmak mümkün. Bu markaların içerisinde Imei atarken sizleri çok zorlayacak cihazlarda çıkabilir ancak imkansız. değil. Şu an akıllı cep telefonu piyasasında imkansız gözüyle bakılan en zor cihazlar Apple a ait olan akıllı telefonlardır. Yani İOS sürümüne sahip olanlardır ancak günümüzde onlara bile Imei atmak mümkündür. Eğer sizlerde burada bahsettiğimiz markalardan birinde denerseniz yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

RNE-L21 RNE-L01 C432 Repair imei


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben iosa imei atmak istiyorum ios hangi serisini alirsam imei atabilirim ve imei atma konusunda nadil yardimci olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı