Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu HUAWEİ Y6 2019 İNCELEME- PROGRAM DESTEK COM
İNCELEMELER

HUAWEİ Y6 2019 İNCELEME

Huawei Y6 2019 İnceleme Huawei in yeni çıkarttığı akıllı telefonlarından biri olan Huawei Y6 2019, tasarımıyla oldukça şaşırttı. Bu kez Pro olmayan modelini tanıtan Huawei akıllı telefon piyasasına güzel bir giriş yaptı. Tasarımında aslında pek bir değişiklik yok. Bir çok şey yine aynı şekilde konumlandırılmış ancak arka yüzeyin deri bir yapıya sahip olması oldukça şaşırtan bir detaydı. Deri arka yüzeyi ile gelen yeni Huawei Y6 2019 bizlere LG G serisini anımsatıyor. Çerçeveleri alüminyum yapısını hala koruyor. Güç tuşu ve ses açma/kapama tuşları tek bir tarafta yer alıyor. Kamerası diğer aile üyelerine göre biraz daha içe gömülü diyebiliriz. HUAWEİ Y6 2019 İNCELEME

Kamera

13 megapiksellik arka kameraya sahip olan Huawei Y6 2019 bu kez tek kamera kurulumu ile geliyor. F/ 1.8 diyafram açıklığına sahip olan Huawei Y6 2019 otomatik odak yapabiliyor ve bu konuda oldukça başaralı. Huawein diğer akıllı telefonlarında olduğu gibi yine çift kamera kurulumu görmeyi beklerdik. 8 megapiksel olan öne kamerasının en büyük avantajı ise LED deteği bulunması.

Huawei Y6 2019
Huawei̇ Y6 2019 İnceleme 3

Artıları

  • Parmak izi okuyucusu var.
  • Yüz tanıma sistemi var.
  • 4 çekirdek işlemcili.
  • 32 GB hafızaya sahip.

Genel Bakış

İlk bakışta dediğimiz yukarıda da dediğimiz gibi LG akıllı telefonları andırıyor. Yenilenmiş deri görünümü ile dikkat çeken Huawei Y6 2019 donanımsal olarak beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. En azından kamera sistemini bozmaması ve çift kamera olarak devam etmesini beklerdik. Parmak izi okuyucu ve yüz tanıma özelliğinin bir arada bulunması güvenlik konusunda içinde her türü barındırdığını gösteriyor. Yeni görüntüsü ile oldukça şık duran Huawei Y6 2019 oldukça dikkat çekici ve şık duruyor. Kullanım açısından oldukça hafif ve rahat bir kullanım yapısına sahip.

Buy Huawei Y6 2019 İnceleme 1
Huawei̇ Y6 2019 İnceleme 4

Eksileri

Huawei bu kez bizleri oldukça şaşırttı. Genelde çift veya 3 lü kamera kurulumuna alışmış olduğumuz Huawei bu kez karşımıza tekli kamera kurulumu çıktı. Tekli kamera kurulumuna sahip olmasıyla beraber megapiksel ve çekim kalitesinin de düşmesi oldukça üzdü. Diğer Huawei aile üyelerine göre alt ekran çerçevesi oldukça fazla. Üst tarafta sadece kamera çentiği yer alırken telefonun alt kısmında oldukça kalın bir ekran çerçevesi bulunuyor. 32 GB olan hafızası ile puan kazanırken yüz okuma sisteminde İris teknolojisinin kullanılmamış olması eksi puan almasına neden oldu. Huawein, tasarım olarak değişikliğe gitti ancak özellik olarak pekte fazla gelişemediği hatta bazı konularda gerileyen bir akıllı telefonu olmuş. Batarya dayanıklılığı aktif kullanımda ortalama 1 tam gün dayanıklılık gösterebiliyor. Ancak fiyat ve performans açısından biraz dengesizlik var diyebiliriz. Hem Huawei in kendi bünyesinde hemde diğer markalarda aynı fiyata daha iyi performansa sahip daha iyi akıllı telefonlarda mevcut.

SAMSUNG GALAXY J6 INCELEME

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: