Adsense Otomatik Reklamlar Kodu Reklam Kod Sonu E- Sim Devri Başlıyor E- Sim Nedir? Program Destek.com
İNCELEMELER

E- SiM DEVRi BAŞLIYOR E- SiM NEDiR?

E- Sim Devri Başlıyor E- Sim Nedir?

Günümüzün en önemli mini kartlarından birisi olan sim kartlarımız artık tamamen küçülüyor. Bundan yıllarca çıkmaya başlayan sim kartlar gün geçtikçe teknolojiyle birlikle onlarda küçülmeye başladı ve en son Nano Sim haline kadar geldi. Gün içerisinden telefon görüşmesi yapmak için kısa mesaj alıp göndermek için ve her an her yerde sosyal medya bağlantımıza devam edebilmek kullandığımız sim kartlarımız artık tamamen küçülüyor. Sim kartlarımız olmadan neredeyse hiçbir işe yaramayan akıllı telefonlarımız ilerleyen günlerde yeni bir teknoloji olan E- Sim e geçmeyi planlıyor. Artık tarihe karışacak olan sim kart yuvaları ve sim kartlar. Sim kartların yerini alacak olan E- sim in avantajları dezavantajları, ve kullanımı nasılmış gelin hep birlikte bakalım.

E-Sim Nedir?

E- Sim elektronik bir sim kart olarak hayatımıza giriyor. Başındaki “ e ” harfi İngilizce “ embedded ” yani gömülü kelimesinin kısaltmasından alıyor. Telefonlarımıza küçük plastik kartlar halinde takılarak tanıdığımız sim kartların aksine yeni E- Sim kartlar elimizle dokunabileceğimiz bir sim kart değilde telefonumuza gömülü bir çipten ibaret olacak. Aslında yeni E- Sim sayesinde sim kartlarımız daha güvenli olacak. telefonunuza gömülü olacak olan bu sistem sayesinde sim kartınızı çıkarmak zorunda kalmayacaksınız telefon değiştirirken veya sim kartlarınız kaybolmayacak hasar almayacak. Artık sim kartlarınızı değiştirmek için operatörlere ek bir kart ücreti ödemenize gerek kalmayacak.

Turkiye Yerli Esim Teknolojisi Icin Hazir 1 E1557738337821
E- Sim Devri Başliyor E- Sim Nedir? 2

Avantajları

  • Tek bir telefonda birden fazla hat kullanmanızı sağlayacak. Örneğin bir hattınızı iş için kullanırken bir hattınızı da özel hayatınız için kullanabilirsiniz.
  • Telefonunuzun içine gömülü olduğundan asla kaybolmaz.
  • Sim kartınız darbe almaz bu yüzden çekim gücünde hata veya hattı okumama gibi bir sorun olmaz.
  • Uzaktan yönlendirilebilir, Google ın Project Fi teknolojisi gibi E – Simleri destekleyen ağlar arasında kolayca geçiş yapılabilir.
  • Daha az giriş noktası bulunuyor. Yani artık yeni nesil telefonlarda sim kart girişi için yer bulunmayacak.
  • Sim kart iğnesine ihtiyacınız kalmayacak.

Dezavantajları

  • Telefon değiştirme zorluğu.
  • Sim kart geçişi eskisi kadar kolay olmayacak olması sürekli telefon değiştiren bazı kullanıcıları biraz zorlayacak bir durum.
  • Hücresel ağ bağlantınızın kesilmemesi.
  • Hattınızı çıkarıp takılamayacağı için telefonlarınız daha çok izlenebilir bir hal alabilir.

Yeni gelecek olan E – Sim teknolojisi bir yandan iyi olurken bir yandan da kötü olacak gibi duruyor. Bazı zorlukları olduğu gibi güzellikleri de mevcut tabi ki. Peki ya siz yeni sim kartını nasıl buldunuz?

WiNDOWS 10 CRACK

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı