HUAWEİİNCELEMELERPÜF NOKTALARISAMSUNG

AKILLI TELEFONUMUZU NASIL DAHA HIZLI HALE GETİREBİLİRİZ

Akıllı Telefonumuzu Nasıl Daha Hızlı Hale Getirebiliriz.

Akıllı telefonunuz ne kadar güçlü olursa olsun işletim sistemi Android ise eğer bir süre sonra yavaşlaması, hatta donması muhtemel oluyor. Sizin telefonunuza indirdiğin uygulamalardan kaynaklı donmalara oluyor. Telefonunuzun kaldıramayacağı uygulama indirdiğiniz zaman donma, kasma, yavaşlamaya rast geliyorsunuz. Peki, çözüm nedir ? Tabii ki yeni bir cep telefonu almak zorunda değilsiniz çünkü dediğim gibi bu normal karşıladığımız bir durumdur. Çözüm çok basit. Sadece birkaç yöntem uygulayarak yeniden telefonunuzu hızlandırabilmeniz çok kolaydır . Android sisteminin en büyük problemi olan yavaşlama hatta donma olayı bütün güçlü telefonların başına gelen bir durumdur. Benim telefonum kasmaz demeyin her telefonda mevcut görülen bir olaydır. Hangi markayı kullandığınızın hiç önemi yok çünkü her telefonda rastladığımız olaydır. sakın düşünmeyin başka telefonlar çok hızlı diye çünkü %90 telefonlar böyledir. Satın aldıktan en geç 1 yıl sonra ortaya çıkan yavaşlama sorunu zamanla kendini donmalara ve en sonunda durduk yere kapanıp açılmamalar oluyor. Çözümü aslında umduğunuzdan daha  kolay. Sadece birkaç basit yöntemle WhatsApp’ı bile açmaya aciz hale gelen telefonunuzu anında hızlandırabileceksiniz.

  • Yöntem 1:Gereksiz uygulamaları telefonunuzdan siliniz.
  • Yöntem 2: Arka planda çalışan birçok uygulamaları kapatınız.
  • Telefonda bir uygulamadan çıktığınız zaman o uygulama arka planda çalışmaya devam eder çünkü. Buda telefonunuzu aşırı yıpratıyor ve bu olaylarla baş başa kalıyorsunuz. Yeni telefon alımlarını geçiyorsunuz oysaki çok yanlış.
  • Yöntem 5: Giriş ekranınızı temiz tutunuz.
  • Mümkünse giriş ekranınızda arama ve mesaj gibi kısa yollar dışında uygulama barındırmayın. Aksi takdirde ekranınız dolu olursa telefonunuz aşırı bir şekilde yavaşlatır ve bu durumda bizi çok üzer.
  • Yöntem 6: Telefonu formatlayın. Telefonu formatlamak her zaman iyi bir çözüm olmuştur. Telefona da rahat bir nefes aldırır. Gereksiz atık dosyalardan arınırsınız. Çok önemli belgeler varsa ki telefonunuzda hafıza kartına atabilirsiniz. Bu şekilde işiniz aşırı kolaylaştırır.

Manüel Olarak Format Nasıl Atılır

Hepimizin aslında bildiği ancak bazı zamanlar yapmaktan zorlandığı bazı işler vardır. Bunlardan biride akıllı telefona format atmak. Aslında çok kolay olan bu işlem bazen oldukça zorlaşabiliyor. Android telefonlar gün geçtikçe daha az tuş sayısına ulaşmayı hedefledi ve bu konuda da oldukça başarılı oldu. Artık eskisi gibi olmayan tuşlardan dolayı manüel formatta kafası karışan oldukça fazla insan var. İsterseniz önce çok tuşlu yani Home (ana ekran) tuşu olanlar için nasıl yapıldığını daha sonra ise Home (ana ekran) tuşu olmayan yeni nesil akıllı telefonlara nasıl format atıldığını öğrenelim.

Home (Ana Ekran) Tuşu İle Format Atma

Aslında bir çoğunuzun bildiği üzere bu işlem oldukça kolay olan bir işlem. Hepimizin bildiği üzere bu tarz akıllı telefonlarda format atmak için öncelik olarak telefonu kapalı pozisyona getirmeniz gerekiyor. Telefonunuzu kapattıktan sonra güç tuşuna + ses açma tuşu+ home (ana ekran) tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz ve karşınıza da açılan ekranda wipe data ya tıklıyoruz ve daha sonra açılan ekranda ise factory reset i seçiyoruz daha sonra ise reboot now ile işleminizi sonlandırıyoruz. Ve telefonumuzun format işlemini tamamlıyoruz.

Yeni Nesil Android Telefonlar İçin Format Atma

Yeni nesil android telefonlar içinde aslında mantık bir nevi aynı sadece bir iki hareket farklı ile. Bu sefer ise yaptığımız işlem ise yine telefonumuz kapalı pozisyonda iken güç tuşu + ses açma tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz ve karşınıza da açılan ekranda wipe data ya tıklıyoruz ve daha sonra açılan ekranda ise factory reset i seçiyoruz daha sonra ise reboot now ile işleminizi sonlandırıyoruz. Ve telefonumuzun format işlemini tamamlıyoruz.

YOUWHATSAPP APK GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı